Ndërlidhjet

KABUL


Ende nuk dihen shkaqet e përplasjes së djeshme të helikopterit ushtarak gjerman në afërsi të Kabulit,ka kumtuar komanda e forcave paqeruajtëse gjermane në Afganistan. Nga pasojat e kësaj përplasjeje humbën jetën 7 ushtarë gjermanë dhe dy vajza civile që ndodheshin në vendin ku u rrëzua helikopteri.
XS
SM
MD
LG