Ndërlidhjet

KABUL


Liderët e Afganistanit dhe përfaqësuesit e lartë nga Irani, Uzbekistani, Taxhikistani, Turkmenistani, Kina dhe Pakistani u tubuan në Kabul që të bisedojnë për sigurinë në rajon.
Zyrtarët e qeverisë afgane thanë se bisedimet do të “hapin kaptinë të” re në marrëdhënjet e Kabulit me fqinjët e tij.
Në fundë të bisedimeve pritet të miratohet një deklaratë për ruajtjen e paqës në Afganistan dhe fqinjët e tij.
XS
SM
MD
LG