Ndërlidhjet

KANDAHAR


Nga shpërthimi i një bombe në Kandahar është vrarë një ushtar afgan dhe janë plagosur tre të tjerë, derisa trupat marshonin në pjesët lindore të qytetit.
Janë ndërmarrë hetime si për këte shpërthim ashtu edhe për rrëzimin e djeshëm të helikopterit ushtarak afër Kabulit kur u vranë 7 ushtarë gjerman.
XS
SM
MD
LG