Ndërlidhjet

SIDNEJ


Në rajonet e pabanuara të shtetit Viktoria të Australisë kanë shpërthyer zjarre më të mëdha në 20 vitet e findit, që kanë djegur 180 mijë hektarë sipërfaqe bujqësore dhe shkurra.
Për shuarjen e flakëve janë angazhuar rreh 300 zjarfikës bashkë me avionë që hedhin ujin nga hapsira.
XS
SM
MD
LG