Ndërlidhjet

DOHA


Monarkit e gjashtë vendeve të Gjirit Arab-Persik përfunduan samitin në Katar, duke dënuar kërcënimet e Saddam Husseinit ndaj tyre, por njëherit kanë shfaqur shpresën se nuk do të ketë sulm kundër Irakut nga Shtetet e Bashkuara.
Liderët e Bahreinit, Kuvajtit, Omanit, Katarit, Arabisë Saudite dhe Emirateve të Bashkuara Arabe, anëtare të Këshillit për Bashkëpunim të Gjirit, i kanë bërë thirrje Bagdadit që të bashkëpunojë me inspektorët e Kombeve të Bashkuara për armatimin.
XS
SM
MD
LG