Ndërlidhjet

KABUL


Fqinjët e Afganistanit, Kina, Irani, Pakistani, Uzbekistani, Taxhikistani dhe Turkmenistani nga konferenca në Kabul janë zotuar të mos ndërhyjnë kurrë më në punët e brendëshme të Afganistanit.
Deklarata që nënshkruan ministrat e Jashtëm të atyre vendeve bën thirrje për marrëdhënie miqësore, respekt të përbashkët për sovranitetin dhe integritetin territorial, dhe vetëpërmbajtje nga aksionet që mundë të provokojnë paqën.
XS
SM
MD
LG