Ndërlidhjet

BAGDAD


Inspektorrët e Kombeve të Bashkuara për armatimin kanë vizituar sot tre lokacione afër Bagdadit, në ditën e 24 të kërkimit për armë për zhdukje në masë.
Iraku tha dje se nuk ka armë sekrete për të fshehur, kurse shtypi irakian akuzon Shtetet e Bashkuara për “fushatë gënjeshtrash dhe akuzash”.
Në Uashington, zyrtarët e Shteteve të Bashkuara thanë se fushata për pastrimin e presidentit irakian Saddam Hussein nga armët për zhdukje në masë po i afrohet fundit.
XS
SM
MD
LG