Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarët e shëndetsisë së Moskës njoftojnë se 15 njerës në kryeqytetin e Rusisë kanë vdekur nga të ftohtit gjatë javës së kaluar, kurse 217 të tjerë janë shtrirë në spitale të mërdhirë.
Shumica e të vdekurve kanë qenë të dehur që nuk mundin të gjenin strehim dhe mbesnin nën qill të hapur në temperatura minus 15 gradë celzius.
XS
SM
MD
LG