Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ushtrakët amerikanë thanë se aviacioni irakian ka rrëzuar një aeroplan vëzhgues pa ekipazh të Shteteve të Bashkuara mbi hapsirën jugore të Irakut.
“Këte mëngjes fluturakja vëzhguese amerikane pa ekipazh, Pretador u raportua e zhdukur në jug të Irakut, pasi ishte sulmuar nga aviacioni ushtarak irakian”, tha gjenerali Richard Myers.
Zyrtari i Pentagonit tha se aeroplani ushtarak irakian kishte hyrë në zonën jugore të fluturimeve të ndaluara dhe kishte hapur zjarr kundër Pretadorit.
XS
SM
MD
LG