Ndërlidhjet

MOSKË


Ka filluar punimet seanca e parë e gjykimit, pas ankesës së personave të ndërlidhur me dramën e pengjeve në Teatrin e Moskës, që ndodhi në tetor.
Avokatët e ish-pengjeve dhe familjarët e 38 viktimave kanë këkruar rreth 39 milionë dollarë dëmshpërblim nga qyteti i Moskës, për shkak të incidentit, kur forcat speciale ruse hynë në teatër dhe vranë rrëmbyesit cecenë.
Nga gazi i përdoru nga trupat ruse humbën jetën 127 pengje.
XS
SM
MD
LG