Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka liruar një kundërshtar të njohur të pekinit zyrtar dhe e ka dërguar atë në mërgim në Shtetet e Bashkuara.
Zyrtarë të Fondacionit Dui Hua, me bazë në San Francisko dhe që merret me të drejtat e njeriut, vecanërisht në Kinë, kanë deklaruar se kjo ëhstë një shenjë se Pekini kërkon përmirësimin e mardhënieve me Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG