Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në të gjitha kishat katolike në Kosovë u mbajtën meshat e mesnatës, kurse meshën qendrore të Kërshëndellave në Prishtinë e mbajti ipeshkvi i Kosovës, monsinjor Mark Sopi.
Ai ka bërë thirrje për paqë, mirkuptim dhe tolerancë midis njerëzve, pavarësishtë nga përkatësia fetare.
Këto Kërshëndella janë të veçanta sepse Papa ka bërë hapin e parë për shpalljen e Nënës Terezë shenjtore, “që është ngjarje e madhe për të gjithë, veçanërisht për shqiptarët”, ka thënë Mark Sopi.
XS
SM
MD
LG