Ndërlidhjet

BETLEHEM


Patriarku romano- katolik i Betlehemit, Michel Sabbah duke folur në Meshën e mesnatës ka thënë se paqë mundë të ketë midis izraelitëve dhe palestinezëve vetëm atëherë kur Izraeli do të heqë okupimin e territoreve.
Autoritetet izraelite i ndaluan liderit palestinez, Yasser Arafat që të marrë pjesë në meshën e Betlehemit.
XS
SM
MD
LG