Ndërlidhjet

PEJË


Nga shpërthimi i një automobili-bombë në qendër të Pejës është vrarë Adem Zekaj nga fshati Raushiq, kurse e shoqja e tij është plagosur rëndë, njoftojnë zyrtarët e UNMIK-ut.
Nuk dihen ende as autorët dhe as motivet e këtij shpërthimi për të cilin policia e Kombeve të Bashkuara ka ndërmarrë hetime.
XS
SM
MD
LG