Ndërlidhjet

DAMASK


Autoritetet e Damaskut dezavuar si “qesharake dhe të pabaza” akuzat e kryeministrit izraleit, Ariel Sharon i cili ka thënë se Iraku ka transferuar armët për zhdukje në masë në Siri, për ti fshehur nga inspektorët e armatimit të Kombeve të Bashkuara.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtëme të Sirisë ka thënë se akuzat e Sharonit kanë për qëllim të shmangin vëmendjen nga arsenalet e armëve kimike, dhe biologjike që posedonë Izraeli.
XS
SM
MD
LG