Ndërlidhjet

BEOGRAD


Përfaqësuesit politik të serbëve të Kosovës kanë theksuar nevojën për angazhim më të madh në Kosovë të autoriteteve të Beogradit, duke thënë se pa Serbinë dhe Jugosllavinë ata vetë nuk munden dhe as që duan të zgjidhin problemet e tyre.
“Me këto qëllime iu drejtuam presidentit jugosllav, Vojisllav Koshtunica dhe kryemnistrit serb, Zoran Xhinxhiq dhe zyrtarëve tjerë të Beogradit”, ka thënë peshkopi Artemie në konferencë për shtypin.
XS
SM
MD
LG