Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite në Bregun perëndimorë kanë vrarë në shtëpinë e tij në Kabatia afrë Xheninit, Abu Roub-in, liderin lokal të grupit militant, Xhihadit Islamik, dhe një të ri 15 vjeçar palestinez.
Gjatë shkëmbim zjarrit me Roub janë plagosur edhe disa ushtarë izraelitë, të cilët kishin shkuar që ta arrestojnë.
XS
SM
MD
LG