Ndërlidhjet

BEOGRAD


Organizata joqeveritare e quajtur Femrat në të zeza ka dënuar ekstremistët të cillët ditë më parë penguan mbajtjen e meshës anglikane për Kërshëndellat në Beograd dhe ka kritikuar me këte rast Kishën pravosllave serbe dhe ministrinë e Brendëshme .
Këto gra publikish i kanë bërë pyetje Kishës pravosllave serbe pse nuk ishte paraqitur më herët gjatë veprimeve të grupeve ekstremiste të cilat thirren në pravosllavizëm dhe përhapin jo-tolerancë dhe urrejtje.
XS
SM
MD
LG