Ndërlidhjet

TEHERAN


Rusia dhe Irani janë dakorduar që të përshpejtojnë kompletimin e centralit bërthamor, Bushar të Iranit dhe të studijojnë ndërtimin e një centrali tjetër energjetik bërthamor për qëllime civile, siç thonë.
Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar që Irani, i pasur me naftë, të braktisë projektet e tilla, duke thënë se mundë të shfrytëzojë teknologjinë për ndërtimin e armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG