Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti i Maqedonisë, Boris Trajkovski i ka bërë thirrje popullit të vendit që të braktisë urrejtjen dhe t,i japë fundë mosdurimeve ndëretnike dhe të mos përsërisë gabimet e vitit 2002.
Presidenti u ka bërë apel të gjitha grupeve etnike që të lënë mënjanë dallimet dhe keqkuptimet dhe të punojnë për intersesin e vendit.
Ai ka shfaqur shpresën se me ndihmën e bashkësisë ndërkombëtare vitin e ardhëshëm Maqedonia do të dalë nga kriza.
XS
SM
MD
LG