Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Lideri shpirtërorë i grupit palestinez, Hammas, Sheikh Ahmad Yassin është kërcënuar se sulmet vetëvrasëse me bomba kundër Izzraelit do të vazhdojnë.
Yassin ka deklaruar para 30 mijë anëtarëve të Hamasit në Qytetin e Gazës se “Entiteti cionist do të shkatërrohet brenda çerek-shekullit të këtij qindëvjetëshi”, siç është shprehur dhe ka premtuar operacione të pandërprera martirizuese.
XS
SM
MD
LG