Ndërlidhjet

Serbët protestuan në Mitrovicë


Sot ka përfunduar pa incidente protesta e radhës kundër pavarësisë së Kosovës, e cila nën masa të rrepta siguria është mbajtur rreth dy orë në pjesën veriore të Mitrovicës.

Zyrtarët ë Shërbimit Policor të Kosovës thanë se në protestë kanë marrë pjesë prej 2.000 deri 3.000 persona.

Protestuesit bartnin flamuj të Serbisë dhe brohoritnin "Kosova është e jona".

Kjo ishte dita e pestë e protestave që kur Prishtina shpalli pavarësinë.

XS
SM
MD
LG