Ndërlidhjet

Vriten 80 militantë kurdë


Shtatë ushtarë turqë dhe 79 militantë kurdë janë vrarë gjatë luftimeve në veri të Irakut.

Lajmi bëhet i ditur nga burimet ushtarake turke. Trupat turke të mbështetura nga aeroplanët ushtarakë prej dy ditësh vazhdojnë lutimet brenda territorit irakian.

Autoritetet irakiane kanë kërkuar nga Ankaraja t'i jap fund sulmeve.

Shtetet e Bashkuara i bëjnë thirrje Turqisë t'i përmbyllë sulmet në kohën më të shkurtër të mundshme.
XS
SM
MD
LG