Ndërlidhjet

Solana: Pavarësia stabilizon rajonin


Përfaqësuesi i lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian, Havier Solana, ka deklaruar se vendimi për pavarësinë e Kosovës ka qenë i pashmangshëm.

"Vendimi për statusin e Kosovës ishte i pashmangshëm dhe vështruar në planin afatgjatë, ai sjell më shumë stabilitet për rajonin dhe për të gjithë ne", ka thënë Solana për gazetën gjermane "Bild Am Zontag".
XS
SM
MD
LG