Ndërlidhjet

Novosti: Dhuna ishte e arsyeshme


Gazeta serbe Novosti në një artikull të botuar sot arsyeton sulmet e dhunshme në ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Beograd.
"Askush nuk ka të drejtë ta barazojë zemërimin e popullit me huliganizëm" shkruan gazeta dhe shton se ambasada e Shteteve të Bashkuara "nuk është djegur nga nacionalistët serbë, siç kanë raportuar mediat, por është djegur nga amerikanizmi dhe fashizmi bashkohorë" shkruan gazeta, e cila fajëson SHBA-të për dhunën e javës së kaluar në rrugët e Beogradit.

XS
SM
MD
LG