Ndërlidhjet

Në veri të Mitrovicës sërish protesta


Disa qindra studentë serb në veri të Mitrovicës kanë protestuar sot kundër pavarësisë së Kosovës. Protesta ishte nën kontroll të policisë së UNMIK-ut dhe Shërbimit Policorë të Kosovës.
Protestuesit bërtisnin "Rusia, Vladimir Putin" dhe "Kosova është Serbi. Ndërkaq sipas një komunikate të SHPK-së "nuk është shënur ndonjë incident përderisa protestuesit janë shpërndarë të qetë".
XS
SM
MD
LG