Ndërlidhjet

Ulet numri i ushtarëve amerikanë në Irak


140 mijë do jetë numri i trupave amerikane në Irak në korrikun e ardhshëm. Lajmi u bë i ditur nga Pentagoni, i cili konfirmoi dhe tërheqjen e pesë brigadave luftarake.

Të njëjtat burime thanë se prania ushtarake amerikane në Afganistan do njohë rritje, duke shkuar në 32 mijë ushtarë gjatë verës.
XS
SM
MD
LG