Ndërlidhjet

Polonia e njohu Kosovën


Polonia ka miratuar vendimin për njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Këtë vendim e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm, Radek Sikorski, pas takimit të Qeverisë polake.

Kryeministri Donald Tusk dhe ministri i Jashtëm, Radek Sikorski, më herët kishin deklaruar se do ta njihnin pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG