Ndërlidhjet

Medvedev: SHBA-të nxisin jostabilitetin


Shtetet e Bashkuara po nxisin jostabilitetin në Evropë duke mbështetur pavarësinë e Kosovës, tha Dimitri Medvedev, zëvendëskryeministri i parë rus.

"Evropa është në një pozitë shumë të vështirë. Ne e kuptojmë se Amerika nuk rrezikon asgjë, pasi është shumë larg gjeografikisht", tha Medvedev.

Medvedev është favorit për postin e presidentit dhe ka mbështetjen e Putinit.

XS
SM
MD
LG