Ndërlidhjet

Marti Ahtisari i nominuar për çmimin Nobel


Kreu i institutit për çmimin Nobel, Geir Lundertad ka deklaruar se 197 kandidatë janë nominuar këtë vit për çmimin Nobel për Paqe. Emrat po mbahen në fshehtësi nga instituti, por ata kanë njoftuar se këtë vit në listën e të nominuarve kanë përfshirë, ish presidentin finlandez, Marti Ahtisari, ish kancelarin gjerman, Helmut Kohl dhe disidentin kubanez, Oswaldo Paya. Fituesi do të bëhet i ditur me 10 tetor.
XS
SM
MD
LG