Ndërlidhjet

Mitrovicë: Shpërthimi dëmtoi dy makina të OKB-së


Një shpërthim në veri të Mitrovicës mbrëmë ka dëmtuar dy makina të Kombeve të Bashkuara që gjendeshin në kompleksin e policisë dhe të gjykatës, ka njoftuar policia. Pjesëtarët potugezë të KFOR-it e kanë bllokuar këtë hapësirë dhe po zhvillohen hetime. "Ne ende nuk e dimë se a ishte hedhur bomba apo ndonjë pajisje shpërthyese ishte e vendosur nën makina", i tha agjencisë Reuters një zëdhënës i policisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG