Ndërlidhjet

Bush optimist paqen në Lindjen e Mesme


Presidenti i SHBA-ve Xhorxh Bush ka thënë se është ende optimist se marrëveshja e paqes midis Izrealit dhe palestinezëve mund të arrihet para se ai të lëshojë postin në janar të 2009.
Por, Bush u ka bërë thirrje Izraelit dhe palestinezëve të marrin përgjegjësinë për ndaljen e dhunës.
XS
SM
MD
LG