Ndërlidhjet

Kina përgatitet për Lojërat Olimpike


Kryeministri kinez Ven Xhiabao ka premtuar lojëra olimpike "unike" dhe "të mirëorganizuara". Deklarata e kryeministrit u bë në kongresin e partisë komuniste kineze.

Regjisroi i Hollivudit, Stiven Spielberg dha dorëheqjen muajin e kaluar nga posti i këshilltarit për ceremonitë e hapjes dhe mbylljes së Lojërave Olimpike, që do zhvillohen këtë vit në Kinë.

Dorëheqja e Spileberg-ut erdhi si pasojë e politikave të Kinës në Darfur të Sudanit.

XS
SM
MD
LG