Ndërlidhjet

McCain kandidati presidencial republikan


Senatori amerikan John McCain fitoi në Teksas garën brenda republikanëve për tu kandiduar si president në zgjedhjet e nëntorit.

Pas tërheqjes nga gara të kandidadit tjetër, Mike Huckabee McCain përfundimisht është kandidati presidencial republikan.

Senatorët demokratë, Clinton dhe Obama i telefonuan McCainit, për t'i uruar kandidimin për president.

McCain njihet si mbështetës i pakusht i luftës në Irak.

XS
SM
MD
LG