Ndërlidhjet

Tiranë: Asnjë helikopter i rrëzuar


Nuk ka rezultuar asnjë helikopter i rrëzuar pas disa orë kërkimesh nga ekipet e shpëtimit në Alpet Shqiptare.

Sipas drejtuesve të mbrojtjes dhe emergjencave civile mendohet të ketë qenë një sinjalizim i rremë, rrëzimi i tij.

Bazat e KFOR-it në Kosovë, si dhe Qendra e NATO-s në Bruksel bënë të ditur për autoritetet shqiptare se nuk rezulton ndonjë helikopter i tyre i humbur.

XS
SM
MD
LG