Ndërlidhjet

Berlin: 180 policë gjerman në kuadër të EULEX


Qeveria e Gjermanisë ka vendosur sot për dërgimin e 180 policëve në kuadër të misionit të BE-së në Kosovë.

"Misioni EULEX do të ketë rreth 2 mije pjesëtarë, 1400 prej të cilëve do të jenë policë dhe pjesa tjetët prokurorë dhe oficerë doganash" ka deklaruar zëdhënësi i qeverisë gjermane, Ilrich Wilhelm.
XS
SM
MD
LG