Ndërlidhjet

Bruksel: Nesër takimi ministrorë i NATO-s


Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të NATO-s do të takohen nesër në Bruksel për të diskutuar rreth ofertës për anëtarsim të Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kroacisë.

Të trija këto vende shpresojnë në marrjen e ftesës për anëtarsim gjatë samitit të Bukureshtit muajin e ardhshëm.

Ministrat poashtu do të rishikojnë planet për koordinimin e aksioneve të NATO-s në Afganistan dhe ndihmën civile në rindërtimin e vendit.
XS
SM
MD
LG