Ndërlidhjet

Mosul: Sulm afër stacionit të policisë


Një sulmues vetëvrasës e ka hedhur veten në erë afër një stacioni policie në qytetin verior irakian Mosul.

Në sulmin u vranë të paktën katër policë, ndërsa 19 veta u plagosën, përfshirë 17 policë.

Incidenti ndodhi vetëm një ditë pas sulmeve të dyfishta në lagjen qendrore Karada të Bagdadit, që lanë të paktën 68 të vrarë dhe më shumë se 100 të plagosur.
XS
SM
MD
LG