Ndërlidhjet

Shqipëria nis bisedimet me BE-në për vizat


Qeveria shqiptare hapi sot negociatat me BE-në për regjimin e lirë të vizave.
Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Franko Fratini i shoqëruar dhe nga ministri i Brendshëm i Sllovenisë deklaroi në Tiranë se po sjell një mesazh besimi për Shqiperinë nga BE-ja.
"Regjimi i lirë i vizave do të zbatohet në varësi të rezultateve të reformave, të cilat do të arrihen shpejt", tha Fratini.

Kryeministri Berisha tha se Shqipëria po zbaton në kohë standartet e përcaktuara të asocim-stabilizimit.
XS
SM
MD
LG