Ndërlidhjet

Nisin negociatat SHBA-IRAK


Shtetet e Bashkuara dhe Iraku hapin sot negociatat për planin e bashkëpunimit afatgjatë, dhe marrëveshjes për definimin e bazës ligjore të prezencës së trupave amerikane në Irak.

Nga pala amerikane negociatat do të udhëhiqen nga ambasadori i SHBA-ve në Irak, Ryan Crocket.

Zyrtari për media i Pentagonit, Geoff Morrell tha se Shtetet e Bashkuara presin që negociatat të përfundojnë me një marrëveshje në dhjetor.
XS
SM
MD
LG