Ndërlidhjet

Vlladimir Putin akuzoi NATO-n


Presidenti Vlladimir Putin ka akuzuar NATO-n se po përpiqet të bëhet "zëvendësim" për Kombet e Bashkuara. Duke folur, pas takimit me kancelaren gjermane, Anglea Merkel, zoti Putin tërhoqi vërejtjen se zgjerimi i vazhdueshëm i NATO-s mund të jetë i dëmshëm dhe kundërproduktiv. Ai poashtu tha se vendet perëndimore nuk duhet të presin raporte më të lehta me Rusinë, kur në muajin maj, postin e presidentit e merr Dmitry Medvedev.
XS
SM
MD
LG