Ndërlidhjet

Fried kërkon zgjidhjen e kontestit për emër


Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të shtetit, Daniel Frid i bëri mbrëmë ftesë Maqedonisë për gjetjen e zgjidhjes së kontestit me Greqinë lidhur me emër. "Ka shumë sinqeritet në NATO për Maqedoninë, por ne na nuhet zgjidhja për çështjen e emrit", i tha zoti Fried kanalit televiziv A1. Sipas tij, kontesti "mund të zgjidhet nëse ekziston mjaft ambicje politike dhe vullnet politik".
XS
SM
MD
LG