Ndërlidhjet

Qeveria kërkon zgjedhje të reja për 11 maj.


Qeveria e Serbisë, në një kumtesë të sotme, ka kërkuar nga presidenti Boris Tadiq që ta shpërbëjë Kuvendin dhe të caktojë zgjedhjet e reja për 11 maj. Kjo kumtesë u bë pasi kryeministri Vojisllav Koshtunica dje shpalli shkatërrimin e koalicionit qeverisës, për shkak të mospajtimeve të thella ndërmjet ministrave nacionalistë dhe atyre pro perëndimorë lidhur me politikën ndaj Kosovës.
XS
SM
MD
LG