Ndërlidhjet

Sulmohet konvoji i NATO-s në Afganistan


Një bombë që ka goditur konvojin e trupave të NATO-s në Afganistan ka vrarë së paku një civil dhe plagosi dy ushtarë kanadez. Një zyrtarë i policisë ka thënë se bëhet fjalë për sulm vetëvrasës. Ushtria e Kanadës dhe policia afgane kanë thënë se për momentin nuk mund të konfirojmë sulmin.
XS
SM
MD
LG