Ndërlidhjet

Cheney u nis për Lindjen e Mesme


Zëvendës presidenti amerikan, Dick Cheney është nisur sot për në turne në Lindjen e Mesme. Vlerësohet se gjatë takimeve në këtë turne 10 ditëshe do të diskutohet për çmimet e larta të naftës, për arritjen e paqes në Lindjen e Mesme, për Irakun dhe për Iranin.

Është paralajmëruar se, gjatë këtij turneu, zoti Cheney do të vizitoj Omanin, Arabinë Saudite, Izraelin, territoret palestineze dhe Turqinë.
XS
SM
MD
LG