Ndërlidhjet

Dick Cheney arriti në Bagdad


Zëvendës presidenti amerikan, Dick Cheney arriti në Bagdad, në një vizitë që nuk ishte paralajmëruar.

Zoti Cheney pritet të takohet me komandantët e lartë ushtarakë të Shteteve të Bashkuara dhe diplomatët, me kryeministrin irakian, Nuri al-Maliki dhe me politikanët e tjerë irakianë.

Ndihmësit e tij kanë thënë se zëvendës presidenti Cheney do ta theksoj uljen e shkallës së dhunës në Irak dhe do të kërkoj nga liderët e Irakut që të vazhdojnë të bëjnë progres në çështjet ekonomike dhe politike.
XS
SM
MD
LG