Ndërlidhjet

Solana: Jo shtyrje në vendosjes e EULEX


Shefi i diplomacisë evropiane Havier Solana ka hedhur posht mundësinë e vonesave në vendosjen e misionit prej 2 mijë pjestarëve në Kosovës pas përleshjeve të sotme në Mitrovicë.

"Sa i përket shtyerjes në vendosjen e misionit, le të jem i qartë, përgjigja është jo. Ai po vendoset sipas kalendarit dhe asgjë për momentin nuk ka ndryshuar " ka thënë Solana në Lubjanë anash takimit të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG