Ndërlidhjet

Thaçi, Faith dënojnë dhunën në Mitrovicë


Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe shefi i misionit të BE-së, Peter Faith kanë dënuar sot dhunën e protestuesve serb ndaj policëve të UNMIK-ut dhe KFOR-it.

Ata pas një takimi të përbashkët i dhanë mbështetje të fuqishme UNMIK-ut në përpjekjet për vendosjen e rendit dhe qetësisë në pjesën veriore të Kosovës.
XS
SM
MD
LG