Ndërlidhjet

Japonia njohu pavarësinë e Kosovës


Japonia e ka njohur shtetin e pavarur të Kosovës. "Shpresojmë se Kosova do të kontribuojë në stabilitetin afatgjatë rajonal", ka thënë ministri i Jashtëm, Masahiko Komura.

Ai ka shtuar se Japonia dhe Serbia tradicionalisht kanë qenë mike dhe shpreson që marrëdhëniet miqësore të vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG