Ndërlidhjet

Bagdad: Vriten 3 policë irakianë


Ushtria amerikane njoftoi se ka vrarë aksidentalisht tre policë dhe ka plagosur një tjetër sot, në veri të Irakut.

Zëdhënësja ushtarake, Mergan Burmeister, tha se ushtria amerikane ka hapur zjarr ndaj automjetit me policë, pasi ata po kalonin me shpejtësi afër një kordoni në provincën e Kirkukut.

Ajo tha se forcat e koalicionit shprehin keqardhje për këtë aksident tragjik.
XS
SM
MD
LG